kucuk domuzcuk
5/5

Üç Küçük Domuzcuk

Gün gelmiş bu domuzların evde ayrılma vakti gelmiş. Evden ayrılırken anneleri onlara tek bir şey öğütlemiş:

– Ne yaparsanız yapın ama iyi yapın, demiş.

Her biri valizlerini hazırlamış ve ormanda farklı yerlere dağılmışlar. Kendilerine ev yapmaya başlamışlar. Küçük domuzcuk biraz tembelmiş ve bulduğu samanları üst üste koyarak bir ev yapmış kendine hemencecik. En büyük kardeş gelmiş ve ona bu evin hiç sağlam olmadığını söylemiş. Küçük domuzcuk onu dinlememiş ve çok korkak olduğunu söylemiş.

Ortanca domuzcuk ise tahtadan bir ev yapmış ve iki günde bitirmiş. En büyük kardeş ona da gidip bu evin küçük bir rüzgarda yıkılabileceğini söylemiş ama ortanca olan ona karışmamasını söylemiş.

Büyük domuzcuk günlerce beton ve tuğlayla bir ev yapmış. Bu sırada iki küçük kardeş oyunlar oynuyor onunla dalga geçiyor ve çok korkak olduğunu söylüyorlarmış. Büyük domuzcuk onları hiç dinlemeden evini yapmaya devam etmiş.

Günlerden bir gün kötü kalpli kurt, küçük domuzcuğun kapısında belirivermiş ve tek hamlede evini yıkıp onu yakalamaya çalışmış. Küçük domuzcuk hemen kaçıp ortanca kardeşine gitmiş. Ortanca domuzcuk ona korkmamasını evinin sağlam olduğunu söylemiş ama kurt iki hamlede de tahtadan evi yıkıp parçalamış.

İki kardeş korkuyla en büyük domuzcuğun kapısını çalıp içeri girmişler. Kurt onları takip edip kapıya gelmiş. Kurt ne yaptıysa bu evi yıkamamış. Bu olay iki küçük domuzcuğa çok büyük bir ders olmuş ve annelerini sözünün önemini o an anlamışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized with PageSpeed Ninja