Sihirli Şapka
5/5

Sihirli Şapka Masalı oku

Çocukların severek okuyacakları masallar’ dan olan Sihirli Şapka Masalı iyi okumalar dileriz.

Bir süre önce, dünya harikalarla doluyken, teknesini kaybeden zavallı bir balıkçı fırtına nedeniyle denizin ortasında, kıyıya yüzerek ulaştı.

Eve karısının yanına döndüğünde, Tatlım, sahip olduğum tek tekneyi kaybettim. Oh Yaşamak için ne yapacağız? Merak etme tatlım.

Bir ağaç gövdesinden istediğiniz zaman yeni bir tekne inşa edebilirsiniz. Bu harika bir fikir. Hemen ormana gideceğim. O gece balıkçı bir ağaç aramaya gitti ve ayrıca ormanda kayboldu.

Ah! Uzakta bir ev var. Sakinlerin yardımını arayacağım. Balıkçı eve gidip kapısını çaldı. Ve orada yaşlı bir çift kapıyı açtı. Senin için ne yapabilirim genç adam?

Ormandan çıkış yolunu bulamadım. Güneş doğana kadar evinde kalabilir miyim lütfen? Tabii, lütfen içeri gelin. Bir süre sonra, Efendim, yemem için bir şeyiniz var mı? Açlıktan ölüyorum.

Burada dinlen genç adam Bir süre sonra akşam yemeği ile döneceğiz. Kibarlığın için teşekkürler. Yaşlı çift oradan ayrıldı ve bir odaya girdi. ama balıkçı öğrenmeye hevesliydi gece için ne hazırlıyorlardı.

Böylece çiftin girdiği odaya baktı. Çiftin ortadan kaybolduğunu görünce, Az önce ne yaptılar? Bu şapkaların bazı sihirli güçleri olmalı. Balıkçı şapkalardan birini taktı ve şapkaya çifti takip etmesini emretti.

Neredeyim? Ah! Lezzet, lezzet, her yerde !!! Balıkçı yaşlı çifti yiyecekleri çalarken buldu. Ah, şimdi ne yaptığını biliyorum.

Genç adam burada olmamalısın. Bana ne yapacağımı söyleme. Burada kalacağım ve tüm yemekleri yiyeceğim. Tamam, bizim için kaçma zamanı.

Yaşlı çift kayboldu ve balıkçı gözüne gelen her şeyle beslenmeye başladı.

Ne harika bir akşam yemeği! ve askerler geldi Her gün yiyecek çalan suçlu sensin. Seni krala götüreceğim. Majesteleri, O aradığımız suçlu.

Onu ateşe verin! ŞİMDİ !!! Son bir dileğin var mı? Bir şeyler düşün! HAH !!! Bir fikir!

Şapkamı takmak istiyorum son bir defa. Benim için çok değerli. Şapka? Bu kadar. Asker bunu başına koydu. Asker de yaptı ve şapkası takar takmaz,

EVE GİT! EVE GİT! Balıkçı ortadan kayboldu ve evinin önünde yeniden ortaya çıktı. hala ağaç gövdesine bağlı.

Birtanem Bir sandıkla dönmene sevindim. Ama neden kendini buna bağladın? Tatlım buna kader denir. Çocuklar, hikayeden ne öğrendiniz?

Balıkçının başını belaya sokmasına rağmen, hayatını kurtarmayı başardı doğru zamanda akıllıca düşünerek.

Yani çocuklar, doğru zamanda akıllıca düşünüyorlar her zaman sana yardım edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized with PageSpeed Ninja