5/5

Kırmızı Başlıklı Kızın Hikayesi

Ordamda yaşayan bir kız varmış. Bu kızın Kırmızı bir pelerini ve şapkası varmış. Bu yüzden arkadaşları ona Kırmızı başlıklı kız derlermiş. Kırmızı başlıklı kızın Hikayesi böyle başlamış.

Bir gün annesi: -Kızım diye seslenmiş.

Kırmızı başlıklı kız:

-Efendim annecim demiş. -Anneannen hasta biliyorsun, ona yaptığım kurabiyeleri ve ormandan topladığım şifalı bitkileri götürür müsün? -Tabi götürürüm annecim.

Küçük kız her zaman ki gibi kırmızı pelerini üstünde, şapkası başında yola çıkmış. -Tavşan ormanındaki yoldan sakın ayrılma kızım diye seslenmiş annesi arkasından. Kırmızı başlıklı kız ormanda neşe içinde şarkılar söyleyerek yürüyormuş.

-Buraya neden tavşan ormanı diyorlar acaba, yol boyunca hiç tavşan görmedim. Kırmızı başlıklı kız çiçeklerle dolu bir yolun başına gelmiş. Rengârenk çeşit çeşit çiçekler varmış etrafta.

-Anneanneme birazda çiçek toplayayım, çok sevinir demiş. Kırmızı başlıklı kız çiçekleri toplarken yoldan uzaklaştığını hiç fark etmemiş. Tam bu sırada, çalılıkların arasından bir ses duymuş.

Kırmızı başlıklı kız

Birdenbire önüne bir kurt atlamış. Kırmızı başlıklı kız kurdu karşısında görünce çok korkmuş ve elindeki sepeti yere düşürmüş. Kurt hemen atılmış ve sepetten dökülen kurabiyeleri toplamış, küçük kıza geri vermiş.

Kırmızı başlıklı kız kurdun bu hiç beklenmedik davranışından dolayı çok şaşırmış. -Teşekkür ederim demiş.Kurt:

-Nereye gidiyorsun küçük kız diye sormuş. Kırmızı başlıklı kız: -Anneanneme gidiyorum, ormanın sonundaki sarı ev. Sağlığı pekiyi değil, bu yüzden ona kurabiye ve şifalı bitkiler götürüyorum. Kurt:

-Öyle mi? demiş. -Bu arada bana kırmızı başlıklı kız diyebilirsin. Çünkü herkes öyle der. Kurt: -Ben önden gidip anneannene geldiğini haber vereyim. Sende rahat rahat çiçek topla, demiş.

Tam bu sırada yaklaşmakta olan avcının silah sesini duymuş ve hemen oradan kaçmış. Kırmızı başlıklı kız biran etrafına bakmış, kaybolduğunu anlayınca ağlamaya başlamış. Bu sırada, yaklaşan avcı kırmızı başlıklı kızın sesini duymuş ve yanına gelmiş.

-Burada tek başına ne yapıyorsun küçük kız, diye sormuş avcı. Bu yol çok tehlikelidir. Bende uzun zamandır buralarda dolanan bir kurdun peşindeyim.

Kırmızı başlıklı kız annesinin sözünü dinlemeyip tavşan ormanındaki yoldan ayrıldığı için çok utanmış ve avcıya kurtla karşılaştığını söyleyememiş.

-Şey, ormanın sonunda oturan hasta anneanneme kurabiye götürüyordum ama kayboldum demiş avcıya. Avcı: -Seni anneannenin evine kadar bırakayım o zaman demiş.

Birlikte yola koyulmuşlar. Bu arada kurt kısa yoldan gelerek çabucak anneannenin evine varmış, kapıyı çalmış, içeriden anneannenin sesi gelmiş: -Kim o? Kurt sesini değiştirerek:

-Benim anneanne, kırmızı başlıklı kız. Sana nefis kurabiyeler ve şifalı bitkiler getirdim. -Kapı açık güzel kızım, içeri gelebilirsin. Kurt kurnazca gülümsemiş ve açık olan kapıda hızlıca içeriye atlamış.

Biraz sonra kırmızı başlıklı kız ve avcı anneannenin evine gelmişler. -Hadi bakalım küçük kız, biran önce anneannenin yanına git demiş avcı. Avcı tekrar yola koyulmuş. Kırmızı başlıklı kız kapıyı çalmış. İçeriden anneannesinin sesi gelmiş:

-Kim o? -Benim anneanne, kırmızı başlıklı kız. -Kapı açık güzel kızım, içeri girebilirsin. Kırmızı başlıklı kız, biran için tereddüt etmiş çünkü duyduğu ses anneannesinin sesine pekte benzemiyormuş. Sonra anneannesinin hasta olduğu aklına gelmiş:

-Anneannem hasta olduğu için sesi böyle çıkıyor galiba, demiş. Kırmızı başlıklı kız kapıyı açmış ve içeri girmiş.

Kurt anneannenin geceliğini giymiş, başlığını ve gözlüklerini takmış, yatakta yatıyormuş. İçerisi karanlık olsun ve kırmızı başlıklı kız kendisini tanımasın diye de perdeleri kapatmış.

-Buraya kadar yorulup bana yiyecek getirdiğin için teşekkür ederim yavrum, yanıma gel de seni biraz seveyim. Yaklaş kızım. Biraz daha yaklaş, demiş. Kırmızı başlıklı kız elindeki sepeti bir kenara bırakmış ama yatağa çok fazla yaklaşmamış. Çünkü anneannesi ona farklı görünüyormuş.

-Senin kolların neden bu kadar uzun anneanne, diye sormuş. -Seni daha iyi kucaklamak için. -Kulakların neden bu kadar büyük peki? -Seni daha iyi duyabilmek için.

-Gözlerin neden bu kadar kocaman peki? -Seni daha iyi görebilmek için. -Hmm, dişlerin neden bu kadar sivri peki anneanne? diye sormuş kırmızı başlıklı kız.

-Seni daha iyi yiyebilmek için demiş kurt ve yataktan fırlamış, kırmızı başlıklı kızın üstüne atlamış. -İmdat diye bağırmış kırmızı başlıklı kız ve o anda yatakta yatanın anneannesi değil, yolda karşılaştığı kurt olduğunu anlamış. -İmdat, yardım edin demiş.

Avcı kırmızı başlıklı kızın çığlığını duymuş ve hemen eve koşmuş. Açık olan kapıdan içeri dalmış ve hemencecik kurdu yakalamış. -Nihayet seni yakaladım, pis kurt. İşte elimdesin.

Avcı, kurdun karnını açmış ve anneanneyi kurtarmış. -Bizi kurtardığın için teşekkür ederim avcı amca demiş kırmızı başlıklı kız. -Bir şey değil. Ama bir daha sakın annenin sözünden dışarı çıkma küçük kız demiş avcı.

Anneanne, kırmızı başlıklı kızın getirdiği kurabiyeleri yemiş, şifalı bitkileri kaynatıp suyunu içmiş ve hemen iyileşmiş. Kırmızı başlıklı kız, anneannesine bir daha hiçbir kurdun sözüne kanmayacağına dair söz vermiş.

Kırmızı başlıklı kız ormanda neşe içinde şarkılar söyleyerek yürüyormuş. Yolda tekrar kurda rastlamış. Avcının ormanı temizleme cezası verdiği kurt kırmızı başlıklı kızı görünce yaptığından çok utanmış. Tavşan ormanı yine eskisi gibi tavşanlarla dolu cıvıl cıvıl neşeli bir orman olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized with PageSpeed Ninja